Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата Св.Кирил и Методиј во Скопје.

Несреќата се случила околу 14 часот, по што возачот избегал, информираат од полицијата.

Жената со тешки телесни повреди била однесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Болна исповед на жртва на трговија со луѓе: „Од 15 години бев во ропство, сакав да умрам“

M T

Германија ќе има министерка за надворешни работи, прва жена на таа функција

M T

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

M T