Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Без струја повеќе делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, известува дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници:

– од 8 до 15.30 часот дел од бул. Видое Смилевски – Бато (блокот спроти ПСС, згради бр. 1, 3, 5 и 9) (општина Аеродром);

– од 9 до 14 часот бул. Партизански одреди, зграда бр. 66 (општина Карпош);

– од 9 до 10 часот дел од ул. Лазар Димитров (од бр. 38 до бр. 45) и ул. Добромир Хрс (општина Кисела Вода);

од 9 до 13 часот ул. 3 во с. Горно Соње (општина Сопиште);

– од 9 до 15 часот корисниците од дел од с. Студеничани (од џамијата кон ОУ „Наим Фрашери“) (општинаСтуденичани);

– од 12 до 15 часот корисниците од дел од с. Морани (општина Студеничани).

Можеби ќе ве интересира

Без вода делови од Скопје

M T

68 санкционирани возачи во Скопје

M T

Делови од Скопје без вода

M T