Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известување од „ЕВН Македонија“, соопштува дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници:

– во време од 8:00 – 11:00 часот дел од корисниците на ул. Лазар Димитров (од број 38 – 45), како и дел од ул. Добромир Хрс (општина Аеродром);

– во време од 9:00 – 14:00 часот дел од корисниите од ул. Јуриј Гагарин кај ООУ Владо Тасевски (општина Карпош) и

– во време од 9:00 – 14:30 часот корисниците од ул. Сердарот покрај реката Мала Рада (општина Кисела Вода).

Можеби ќе ве интересира

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

M T

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T

161 сообраќајни прекршоци во Скопје

M T