Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден возач на автобус по сообраќајка во скопско

На 02.10.2021 во 22.20 чaсот на ул.100 во с.Волково,скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62) од Скопје и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т.(62) од с.Стајковци,скопско.

М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Казнет возачот кој со возило се движел по Камени мост

M T

Тешко повреден малолетник на велосипед, откако товарно возило удри во него

M T

Стружанец тешко повреден во сообраќајка на патот Струга-Дебар

M T

Тешко повреден пешак откако возило удрило во него на регионалниот пат Кратово-Чатал

M T

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

M T

Охриѓанец тешко повреден при судир на два велосипеда

M T