Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : тешко повреден

Македонија

Тешко повредено лице во сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани – Возилото излетало од коловозот

M T
На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост...
Македонија

Тешко повреден велосипедист на паркинг простор во Скопје, бил удрен со отворена врата од возило

M T
На 20.10.2021 во 15.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даме Груев“, на излез од паркинг простор, Г.Г.(57) од Скопје ја отворил предната...
Македонија

Тешко повреден возач на автобус по сообраќајка во скопско

M T
На 02.10.2021 во 22.20 чaсот на ул.100 во с.Волково,скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62)...
Македонија

По удар од автомобил тешко повреден малолетен велосипедист, сторителот побегнал

M T
На 07.09.2021 во 19,30 часот на пат во близина на брана “Шпилје“, патничко моторно возило “фолксваген“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(81) од Дебар,...
Македонија

Велосипедист тешко повреден по удар од автомобил, сторителот избегал

M T
35-годишен велосипедист од Скопје се здобил со тешки телесни повреди по удар од автомобил а сторителот побегнал, соопшти полицијата. Вчера во 18.30 часот било пријавено...
Македонија

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка кај Охрид

M T
Вчера во 11:10 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај охридското село Опеница, се случила сообаќајна незгода помеѓу патнички автомобил „Форд Мондео“ со охридски регистарски ознаки,...