15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов топлотен бран -температурите следната недела ќе достигнат 41 степен

Кон средината не следната недела, повторно не очекува многу топло време со пораст на дневните температури.

Како што информира УХРМ, од средината на следната недела температурата на места ќе изнесува 40 степени.

Во четврток и петок максималната температура ќе достигне 41 степен, а утринските ќе се искачат до 24.

Можеби ќе ве интересира

Лососите умираат поради високи температури во американските реки, телата им се полни со рани

M T

Топлотен бран со температури над 42 степени до крајот на наредната недела

M T

Бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа, владата со препораки за заштита од топлотниот бран

M T