15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : дневни температури

MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов топлотен бран -температурите следната недела ќе достигнат 41 степен

M T
Кон средината не следната недела, повторно не очекува многу топло време со пораст на дневните температури. Како што информира УХРМ, од средината на следната недела...