20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведена жена која пријавила дека е нападната, а потоа била агресивна со полицајците кои ѝ зеле изјава

Полицијата утрово ја приведе 37-годишната Ј.Р. од Свети Николе.

Доцна синоќа жената била донесена во Градската болница, откако претходно се јавила во полицијата и пријавила дека била нападната во Центар. Рекла дека нападот го извршиле неколку лица со тврд предмет.

Кога полициските службеници дошле во болница за да и’ земат изјава, ја привеле за нарушување на јавниот ред и мир.

Од МВР велат дека жената агресивно се однесувала кон полициските службеници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Жена обвинета за вознемирување на мајка гризли во Јелоустоун

M T

Жена загина во пожар во куќа во Волково

M T

САД: Жена уапсена во авион откако одбила да стави маска

M T