Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На граница уапсен косовски државјанин баран од Интерпол

На граничниот премин Долно Блаце, во поладневните часови на 6 јули од полицијата бил уапсен А.Р.(46) од Косово.

Како што информираат од МВР, при извршена проверка било констатирано дека лицето се наоѓа во службената евиденција со мерка „апси“, по барање на Интерпол-Унгарија.

Косовецот бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира

Курти: Косово е најдемократската земја на Западен Балкан

M T

Кадиров: Знам што се случува на Косово, тоа е сложена ситуација во кој има трет поттикнувач – НАТО

M T

Kосово ја одложи одлуката за регистарските таблички до 1 септември

M T

Шпанскиот премиер: Ја поддржуваме Србија кога станува збор за Косово

M T

Европскиот парламент со резолуција побара Србија да го признае Косово, Вучиќ одговори

M T

Курти: Нема да дозволам друга српска држава на Косово

M T