35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претседателот Пендаровски на средба со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Република Турција, утре – 19 јуни 2021 година, сабота, во Истанбул ќе оствари средба со Неговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх.

Можеби ќе ве интересира

Пендаровски: Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ

M T

Средба Шекеринска – Ериксен: Интегритетот во работењето е врвен приоритет

M T

Одбележан 30 јули – Светскиот ден за борба против трговија со луѓе

M T