15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

(Видео) Откриени насади на марихуана, приведени тројца скопјани

Полицијата откри насади на марихуана во реонот помеѓу тетовско Нераште и скопска Радуша и приведе три лица од Скопје.

Според информациите на МВР, вчера околу 18 часот во реонот помеѓу тетовско Нераште и скопска Радуша, од левата страна на реката Вардар, полициски службеници ги привеле А.Ш.(24), Р.К.(30) и И.Т.(26), тројцата од Скопје, поради сомнение дека одгледувале „канабис сатива“.

На локацијата каде што биле затекнати, биле откриени околу 100 стебла-насади „канабис сатива“, дел засадени во земја, а дел во саксии.

Пронајдените стебла со други предмети биле подигнати за понатамошна постапка, а лицата биле задржани во полициската станица Тетово. Во текот на денот тие ќе бидат изведени пред судија.

Можеби ќе ве интересира

Предложен притвор за скопјанецот што одгледувал марихуана во станот на својот покоен дедо

M T

Постапка против одгледувачи на марихуана од Гевгелија, имале 380 стебла

M T

Полицијата првпат на локалните избори ќе го озбезбедува транспортот на доверливиот избирачки материјал

M T