22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Уште еден продолжен викенд пред нас: Петок неработен ден за православните верници

Следува уште еден продолжен празничен викенд пред нас.

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека следниот петок на 18-ти јуни пред Духовден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Можеби ќе ве интересира

Кои дејности ќе можат да работат во недела и за празник

CENTAR MKD

Вторник неработен ден за сите

CENTAR MKD

„Недела ќе биде неработен ден“ – Владата ги подготви предлог законските измени

CENTAR MKD