19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Ќе се расипе времето – УХМР со вонредни најави

Утре попладне претежно на истокот и североистокот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Од понеделник следува период на променливо облачно време, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Прогноза за 07.06.2021
Минимална температура: 10°C до 17°C
Максимална температура: 22°C до 30°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Можна е појава на град. УВ=5

Прогноза за 08.06.2021
Минимална температура: 11°C до 17°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. УВ=6

Прогноза за 09.06.2021
Минимална температура: 10°C до 15°C
Максимална температура: 22°C до 28°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Можеби ќе ве интересира

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD

Утре сончево со мала до умерена облачност

M T

Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Берово

CENTAR MKD