Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Слаб земјотрес вечерва ја стресе Македонија – Епицентарот кај Галичник

Прилично слаб земјотрес вечерва е регистриран во Македонија.

Околу 21 часот земјотрес со интензитет од 2.1 степени според рихтерова скала на длабочина од 4 километри бил регистриран кај местото Галичник, во близина на село Ростуше.

Оваа информација е потврдена од ЕМСЦ, а земјотресот бил слабо почуствуван во западниот дел на земјава.

Можеби ќе ве интересира

Официјални детали за вечерашниот земјотрес во Македонија

CENTAR MKD

Филипче обелодени кога почнува вакцинацијата во Македонија и кој прв ќе се вакцинира

CENTAR MKD

Нов земјотрес во Петриња, граѓаните од страв излегоа на улиците

CENTAR MKD