21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Бошковски: Можеби, тие што сега најмногу креваат врева ќе се најдат на списоците во архивите на УДБА

Фејсбук статус на Љубе Бошковски, лидер на Обединети за Македонија:

Храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика.

Демократијата бара различни мислења, ставови како и дебати на битни теми.

Но, неминовна и ноторна потреба е да се реши една работа која со децении се пролонгира (проблем кој го влечат повеќето екс-ју републики).
Да се отворат архивите на УДБА и да се види кој кодошел на Белград.

Можеби, тие што сега најмногу креваат врева ќе се најдат на списоците…

Можеби ќе ве интересира

Љубе Бошкоски: Подобра ми е состојбата со коронавирусот, се чувствувам одлично

CENTAR MKD

Љубе Бошковски итно примен на инфективна, му се влошила состојбата?

CENTAR MKD