-2.1 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Во тек владина седница

Владата денеска со почеток во 12:00 часот онлајн ја почна редовната 24-та седница.

Како што соопшти владината прес-служба, во рамки на седницата, меѓу повеќето точки од својата програма за работа и од интерес за граѓаните, Владата на дневен ред за разгледување ги има Предлог-законот за Агенцијата за разузнавање, Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот, како и Предлог-законот за дополнување на Законот за трговија.

-За разгледување, на денешната Владина седница е и Информацијата за текот на преговори за пристапување кон Спогодбата на Светската трговска организација за јавни набавки. За одлуките и заклучоците донесени на денешната 24-та седница на Владата, ќе информираме со соопштение по нејзиното завршување, велат од Владата.

Можеби ќе ве интересира

Владата за вечерва во 21 часот закажа седница

CENTAR MKD

Проверете дали сте на листата од речиси 300.000 граѓани кои добиваат 6.000 денари помош – Конечно списокот е ажуриран и објавен на интернет

CENTAR MKD

Владата одлучи: Нов пакет помош за граѓани и фирми вреден 490 милиони денари

CENTAR MKD