Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Слаб дожд и магла – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Ќе продолжи периодот на претежно стабилно и суво време со магла по котлините и сончево особено на планините. Ќе биде претежно тивко и без поголеми промени на температурата.

Утре попладне претежно во западните делови ќе има краткотрајно наоблачување и услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 14.11.2020
Минимална температура: -5°C до 5°C
Максимална температура: 12°C до 20°C
Сончево со умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла.

Прогноза за 15.11.2020
Минимална температура: -5°C до 4°C
Максимална температура: 11°C до 19°C
Сончево со мала до умерена облачност, по котлините магливо.

Прогноза за 16.11.2020
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 11°C до 18°C
Сончево со мала до умерена облачност, по котлините со утринска магла.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD