36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме, дожд и опаѓање на температурите – Кога да очекуваме стабилизација на времето?

Во среда и во четврток ќе има повремени врнежи од дожд. Температурите ќе бидат во опаѓање, особено во четврток кога ќе дува повремено силен северозападен ветер.

Потоа времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Прогноза за 08.10.2020
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 15°С до 23°C
Претпладне облачно со повремени врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, повремено и силен северозападен ветер.

Прогноза за 09.10.2020
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, претпладне засилен северен ветер.

Прогноза за 10.10.2020
Минимална температура: 2°C до 10°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево со мала до умерена облачност.

Можеби ќе ве интересира

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

CENTAR MKD