Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите со најава за дожд и грмежи- промена на времето од вторник

Од утре следува период со повремено зголемување на облачноста и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните и вечерните часови, претежно во западните делови, ќе има појава на локален дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 23.09.2020
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 25°С до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во западните делови ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 24.09.2020
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Прогноза за 25.09.2020
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

спонзорирано: