Секогаш во средиштето на збиднувањата...

701 казна за неносење маска во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистриран е 701 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

спонзорирано: