Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Следува стабилизација со времето – Детална прогноза за следните 4 дена

Следува период на стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 05.09.2020
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 26°С до 32°C
Претежно сончево со умерен, повремено засилен северен ветер.

Прогноза за 06.09.2020
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°C до 33°C
Сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Прогноза за 07.09.2020
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 28°C до 34°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

спонзорирано: