Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ништо од летото и плажата ниту следниот викенд – Синоптичарите ги соопштија прогнозите за следните денови

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 12.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 13.08.2020
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. УВ=8

Прогноза за 14.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност. УВ=8

спонзорирано: