9 C
Скопје
24. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Трагедија предмалку во Претор: Во водите на Преспанското Езеро исчезна 16 годишно дете, полицијата тргна во потрага

Околу 18 часот и 20тина минути во брзата помош во Ресен било пријавено дека во Претор се удавило дете кое имало само 16 години.

Неофицијално Centar.mk дознава дека полициски и спасувачки сили трагаат по детето во водите на езерото.

Официјални информации се очекуваат наскоро.