13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Позначителен пад на температурите и повремен дожд – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Утре ќе дува умерен повремено засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурата за неколку степени.

Во вторник времето ќе биде сончево со пониски утрински температури, а потоа ќе се задржи сончево и потопло време но во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Прогноза за 15.07.2020
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°С до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=9

Прогноза за 16.07.2020
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 28°C до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. јужен правец. УВ=9

Прогноза за 17.07.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9