Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите со лоши вести за викендот: Пад на температурите, ветер и дожд

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. За време на викендот локално ќе има појава на зголемена облачност со услови за краткотраен дожд и појава на грмежи. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика повторно опаѓање на температурите.

Прогноза за 12.07.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 27°С до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и услови за локален краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=8

Прогноза за 13.07.2020
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=9

Прогноза за 14.07.2020
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 24°C до 31°C
Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=9

loading…