12.8 C
Скопје
15. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме низ Македонија

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и свежо време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне ќе има сончеви периоди, а попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Понестабилно време се очекува во вторник и среда.

Прогноза за 27.05.2020
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 16°С до 24°C
Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. УВ=6

Прогноза за 28.05.2020
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево со мала до умерена локална облачност, попладне наместа ќе има услови за за локален и краткотраен дожд. УВ=6 ,

Прогноза за 29.05.2020
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево со мала до умерена локална облачност, попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.