Секогаш во средиштето на збиднувањата...

За викендов сонце, потоа невреме – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Од петок ќе преовладува стабилно време со умерен северен ветер, а во почетокот на наредната седмица ќе има услови за локален дожд.

Прогноза за 23.05.2020
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 19°С до 25°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=8

Прогноза за 24.05.2020
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 20°C до 27°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претпладне од јужен, а попладне од северен правец. УВ=7

Прогноза за 25.05.2020
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=7