Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и ретки грмежи, информира УХМР.

Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната од 13 до 20 степени.

Во Скопје, претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Во следните денови ќе биде претежно стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. В четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер.