Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево со температури од 25 степени, па голема промена – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста, а од почетокот на идната седмица ќе има услови за локален дожд.

Прогноза за 10.04.2020
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 18°С до 24°C
Сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 11.04.2020
Минимална температура: 2°C до 10°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер.

Прогноза за 12.04.2020
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

error: Соддржината е заштитена.