Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во 2 и 30 наутро ја ограбиле – Од жена украдено златно ланче и пари

На 13.02.2020 во 05.00 часот во Одделението за внатрешни работи Прилеп, А.Д.(50) од Прилеп пријавила дека околу 02.30 часот на Железничка станица – Прилеп едно лице со употреба на сила ѝ одзело пари и златно ланче, по што побегнало. Се работи на расчистување на случајот.

спонзорирано: