Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево и ветровито со температура до 9 степени

Утринава е претежно ведро со ниска облачност во централнииот дел и на северозападот. Дува слаб северен ветер најизразен на Ѓуриште – Светиниколско.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 9 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

спонзорирано: