Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Шест лица повредени, жена итно на Ургентен – Детали за карамболот во Македонија

Жена е потешко повредена додека петмина други полесно во сообраќајната несреќа што се случи утрово на автопатот Велес – Скопје, дознава Телма.

Повредената е префрлена во скопскиот Ургентен центар, но за сега се прават испитувања на сериозноста на повредите со кои што таа се здобила.

Останатите петмина кои се здобиле со повреди итно се префрлени во велешката болница.