Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови.

Утре ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој ќе услови делумно намалување на маглата.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 5°С до 12°C
Претпладе облачно и магловито, во текот на денот се очекува намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. По одделни котлините претпладне со појава на магла.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.

Прогноза за 18.01.2020
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 3°C до 9°C
Сончево со умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.