Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување: Пообилни врнежи од снег низ Македонија

Денес ќе преовладува облачно и постудено време со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег, пообилни во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 13.12.2019
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 7°С до 13°C
Променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен јужен ветер.

Прогноза за 14.12.2019
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Претежно облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, а на места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 15.12.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 8°C до 15°C
Претежно сончево и потопло.

спонзорирано: