Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Драстична промена на времето – Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Утре и во петок ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на запад и на југ. Потоа следува период на променливо облачно време, со поинтензивни врнежи во недела. Ќе продолжи периодот на позитивни утрински температури.

Прогноза за 08.11.2019
Минимална температура: 8°C до 14°C
Максимална температура: 14°С до 21°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни врнежи на југот. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 09.11.2019
Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 15°C до 22°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 10.11.2019
Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Променливо облачно со слаб до умерен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Во тренд…