Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредни најави на метеорoлозите: Ветер и обилни врнежи во Македонија

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд, особено утре во југоисточните делови. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура.

Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места.

Утре се најавува претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец.

Во тренд…