Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува – Драстичен пад на температурите

Утре ќе се задржи претежно сончево време, а во среда облачноста ќе се зголемува.

Промена на временската состојба со значително опаѓање на дневната температура ќе има во четврток и во наредните денови, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд.

Прогноза за 30.10.2019
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 17°С до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 31.10.2019
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 10°C до 17°C
Претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 01.11.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 9°C до 16°C
Облачно со повремени врнежи од дожд.

error: Соддржината е заштитена.