Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагична сообраќака утрово близу Струмица: Во тешката несреќа еден загина, друг е повреден

Со шест пожарникари и едно противпожарно возило било утрово интервенирано од страна на струмичката противпожарна служба кај Село Радичево,н на патот Радовиш – Струмцица, во извлекување на две лица кои беа во возилата што се судриле во текот на ноќта.

Во сообраќајна несреќа помеѓу камион даф и возило марка шаран загина едно лице, друго е повредено.

– Беа употребени хидраулични алатки за вадење на истите од возилото, информираат од ТППЕ Струмица.

Сообраќајката се случила во 4 часот и 20 минути.

error: Соддржината е заштитена.