Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Од утре промена на времето: Метеоцентар со детална прогноза за продолжениот викенд

Фото Centar.mk

Утре кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови, како и во петок претпладне ќе има услови за слаб локален дожд. Потоа во наредните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Прогноза за 11.10.2019
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 19°С до 25°C
Во раните утрински и претпладневни часови ќе има услови за слаб локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 12.10.2019
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 20°C до 26°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 13.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 21°C до 27°C
Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

error: Соддржината е заштитена.