Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Повратил, а потоа колабирал – Адвокатот на Боки 13-ка објави детали за тоа што се случувало во обвинителството

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски за медиумите изјави дека Боки 13 почнал да повраќа, по што му се слошило и се онесвестил.
Сашо Дуковски адвокатот на Јовановски изјави дека Боки 13 почнал да повраќа, му се слошило и се онесвестил.

– Беше непријатна сцена, рече Дуковски.

Неслучајно е однесен итно во болница, и 20 пати бил на субспецијалистички преглед, рече адвокатот Дуковски и порача дека секој има право на живот.

Дуковски рече дека Боки почнал да повраќа, а потоа бил неконтакибилен. Тоа беше една грда сцена, рече тој.

Претходно како што објави Centar.mk, Боки 13 беше донесен во видно лоша состојба во обвинителството, а само по 10-тина минути дојде и брза помош.

Loading…


Во тренд…