Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Боки 13 на носилки изнесен од обвинителството

Како што претходно објави Centar.mk, на Бојан Јовановски му се слошило во обвинителството, само десетина минути откако дојде да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска за случајот Рекет.

Боки 13-ка од зградата на обвинителството беше изнесен на носилка. Тој и претходно се жалеше на здравствената состојба во која се наоѓа, поради проблеми со желудникот, по операција која ја направил во позната приватна клиника.

Боки 13 на доаѓањето беше во забележително и видно лоша здравствена состојба.

error: Соддржината е заштитена.