Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пронајдени 180 стебла од канабис кај селото Блаце

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје, како и полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Блаце“, во атарот на с.Блаце, кај место викано „Вражји вир“ пронајдоа 180 стебла од канабис, како и опрема за одгледување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error: Соддржината е заштитена.