36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Спорт

За малку трагедија во Ѓорче: Му го спасуваа животот на голман на Вардар

Денеска за малку ќе беше црн ден за македонскиот фудбал. Ќе настрадаше голман на Вардар во пионерска конкуренција, објави порталот СПОРТ МЕДИА.

-Многу среќа и присебност на присутните беа доволни да се спаси животот на младиот фудбалер и тоа на мечот од пионерската лига меѓу домашните Њу Старс и Вардар, кога во еден судир со домашен играч голманот на Вардар паднал во безсознание, пишува порталот.

СПОРТ МЕДИА пишува дека голманот загубил свест.

-За среќа тука се нашол лекарот на домашните кој имал апаратче за вадење на јазикот и тоа го спасило младиот фудбалер, инаку ќе се случело трагедија, пишува порталот.