11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » змиски отров
CentarМозаикТОП ВЕСТИ

Научниците направија лепак од змиски отров кој експресно го запира крварењето

M T
Научен тим составен од експерти од Канада и Кина направи лепак за кожа што престанува да крвари во рок од 45 секунди. Научното списание Science...