8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лепак

Centar Мозаик ТОП ВЕСТИ

Научниците направија лепак од змиски отров кој експресно го запира крварењето

M T
Научен тим составен од експерти од Канада и Кина направи лепак за кожа што престанува да крвари во рок од 45 секунди. Научното списание Science...