14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ундп
Македонија

„Слави со срце, не со оружје“ – кампања на МВР и УНДП против пукањето на веселби

M T
Оружјето и пиротехничките средства не се добредојдени „гости“ на прославите- е главната порака на кампањата „Слави со срце, не со оружје“, која во изминатиот период...
Македонија

Средба Шахпаска-Григоријан: УНДП е наш партнер и голем поддржувач, заедно создаваме услови за целосна инклузија и вработување на ранливите категории на граѓани

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се сретна со новоименуваниот постојан претставник на УНДП во Република Северна Македонија, г. Армен Григорјан. Министерката...
Македонија

УНДП и Германската амбасада донираа компјутерска опрема во МВР за поефикасна контрола на малото и лесно оружје

M T
Скопје, 26 август, 2021 – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и постојаната претставничка на УНДП Нарине Сахакјан денеска ја промовираа новата компјутерска опрема која...