11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тесла
CentarМозаикЗдравјеВо тренд...

ПЛАН ЗА ДИЕТА ОД ТЕСЛА: На неговото мени, овие намирници биле забранети, а ние ги сметаме за здрави

M T
Никола Тесла веруваше во моќта на храната и нејзиното влијание врз организмот, пред се на мозокот, па затоа избираше што да јаде, а во неговото...
Свет

Србија најави мерки ако Хрватска го стави ликот на Тесла на евромонетите

M T
Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ вчера откри кои мотиви ќе ги има на хрватските евромонети. „Шаховницата ќе биде позадина, а потоа мапата на Хрватска на две...