25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сончев систем
МОЗАИКИЗБОР

Најголемата комета што некогаш е видена ќе помине низ Сончевиот систем

M T
Комета каква што досега не е видена во историјата е на пат да помине низ внатрешниот дел на Сончевиот систем за помалку од една деценија,...