19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сојуз на средношколци
Македонија

Сојузот на средношколци: Да се објават извештаите за училиштата кои наплаќаа свидетелства

M T
Сојузот на средношколци бара од државниот просветен инспекторат јавно да ги објави извештаите за спроведените инспекции во четирите средни училишта кои наплаќале за свидетелства. „Ги...
Македонија

ИДУЕП дебата: Младите мора да бидат рамноправен партнер во процесите на одлучување

M T
Поквалитетно образование, консензус меѓу партиите за сите прашања кои ги засегаат младите, како и вклучување на секој млад човек во процесите на носење на одлуки...