16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сигнали
ТЕМАМОЗАИК

Кинески научници официјално: Можеби сме фатиле сигнали од ВОНЗЕМЈАНИ

M T
Кинеските научници тврдат дека нивниот џиновски телескоп „Небесно око“ можеби ги фатил знаците на вонземска цивилизација. Истражувачите од Нормалниот универзитет во Пекинг пронашле „неколку случаи...